Ден на жалост во Кичево поради смртта на момчињата


KicevoДен на жалост денес во Кичево, поради трагичното загинување на трите млади момчиња, во сообраќајна незгода, која вчера утрото се случи на улицата „Ужичка република“.

Општина Кичево ги одложи сите културни манифестации и спортски активности предвидени за денес, а знамињата ќе бидат спуштени на половина копје.

УТВРДЕН ИДЕНТИТЕТОТ НА ЗАГИНАТИТЕ ВО КИЧЕВО – СИТЕ НА 25-ГОДИШНА ВОЗРАСТ
СТРАОТНА СООБРАЌАЈКА ВО КИЧЕВО: „ГОЛФ“ УДРИ ВО КУЌА, 3 ЛИЦА ЗАГИНАА
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1