Денес облаци и дожд


Времето утре во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини врнежите ќе бидат од снег. На места врнежите ќе бидат пообилни, особено во северните делови. Ќе дува слаб ветер од променлив правец

dozd sonce vinozitoТемпературата ќе се движи од три до 13 степени.

Во Скопје ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Температурата ќе достигне до девет степени.

Врнежите ќе продолжат и во сабота претпладне, а потоа до понеделник ќе преовладува стабилно и потопло време.(МИА)

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1