Денес постудено време и засилен ветер


Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб локален дожд, особено претпладне. Ќе дува умерен, повремено засилен, северен ветар, кој на места ќе достигнува брзина од над 60 километри на час.

vetar22

 Температурата ќе се движи од 21 до 31 Целзиусови степени.

Во Скопје и околината ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со северен ветер. Температурата ќе достигне до 28 Целзиусови степени.

УВ индексот ќе изнесува 7.

Од понеделник температурите ќе бидат во благ пораст.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1