Детална временска прогноза за ноември- еве што нѐ очекува


Иако првиот ноемвриски ден ќе започне со висока температура и сонце, веќе од наредните денови се очекуваат значително пониски дневни, но и утрински температури.

Речиси цел месец ноември ќе има минимални, минусни температури, а дневната нема да достигне над 10 степени.

Во овој месец се очекува и снег.

Аccuweather ја објавува временската прогноза за цел месец ноември.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1