Детето моли од болница: Не го погребувајте бато без мене


Братот на Зоран (10) и внук на Недељко Машиќ (63) од Суботица, кој настрадаа во страотна сообраќајна несреча кај Пеќинци, не дозволува тие да бидат погребани додека тој не излезе од болница.

pecinci-udes-saobracajna-nesreca-deca-stradali-poginuli-foto-marina-lopici-1439245118-717659

13-годишниот М.М. кој ја преживеа тешката сообраќајна несреќа оваа молба им ја соопшти на дедото Илија (72) и таткото Предраг (41), а одлуката за неговото присуство ќе ја донесат лекарите.

-Незнам кога ќе биде погребот и дали ќе можеме да го одложиме за да може да присуствува постариот внук. Се уште не се опорави од смртта на мајката која пред половина година почина од накцер во 42 година. Во болница ми се уште двајца внуци од осум и десет години, синови на мојата ќерка Маријана Чучковиќ, која исто така е повредена, вели Илија Машиќ од Суботица.

Семејството Машиќ настрада при враќање од родното место Подум кај Оточац во Хрватска, кога возачот на комбито Драгослав Наранчиќ (54) удри во расипан шлепер.

Во болница, во тешка состојба се неговата сопруга (54) и шестгодишна ќеркичка.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1