Девојче лежело 12 часа под урнатините, спасено од последната прегратка на татко и


Три годишното девојче го преживеа уривањето на зградата во кинескиот град Венжоу благодарение на својот татко. Тој се жртвувал на ќерката, прегрнувајќи ја пред да се урне се врз него, јавуваат кинеските медиуми.screenshot_42

Девојчето Ву Нингси е пронајдено 12 часа по уривањето на зградата и преживеала само мали повреди благодарение на тоа што нејзиниот татко со своето тело ја заштитил од се што можело да падне врз неа.

Во урнатините загинаа 22 лица, вклучувајќи ја и мајката на девојчето, а причините за уривањето на зградата засега се уште не се познати.screenshot_43

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1