Девојче меѓу повредените 8 деца во Стајковци – жителите револтирани го блокираа патот


g_avtobus-jsp-skrsen-210x2108 деца биле претепани од група насилници кои со безбол палки влегле во автобусот број 65 – како што пренесува Република претепани се средношколци од Булачани, Раштак и Стајковци, а меѓу нив има и едно повредено девојче.

Инцидентот се случил вечерва околу 19 часот – 8 маскирани лица со автомобил му го пресекле патот на автобусот и го принудиле да застане. по што со безбол палки влегле и удирале по секој кој бил во автобусот.

Во моментот во скопската населба жителите на Стајковци протестираат и го блокираа патот.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1