Девојче пронајдено мртво во нејзиниот дом во Струмица


policija-lentaВо својот дом во струмичкото село Градашорци, е пронајдено мртво 17 годишно девојче.

Брзата помош била повикана од член од нејзината фамилија, но кога истата пристигнала не давала знаци на живот. Според првичните сознанија, како што јавува Нова Македонија, девојката сама си го одзела животот.

На местото на несреќата увид извршил истражен судија а ќе се врши и обдукција на телото.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1