ВИДЕО: Како МВР ја апсеше тутунската мафија – 17 се во притвор


mafija-500Во последната полициска акција за сузбивање на шверц со цигари полицијата приведе 17 лица, а по тројца се уште се трага.

Меѓу приведените е и еден полицаец од граничната полиција. Од вкупно осомничените 20 лица, едено лице е бугарски државјанин.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1