ДЕВОЈКА ОД КАРИБИТЕ СЕ ОМАЖИ ВО ТЕТОВСКИ ЧЕЛОПЕК


Двегодишното допишување преку Скајп меѓу Боби Марковски (25) од селото Челопек, Тетовско, и Веделин од Карибите, завршило со романтична свадба, пишува Вест

44B300B00899E24492339AE61100ECA427 годишна девојка од Кариби ги напушти егзотичните Кариби и дојде кај својот сакан во Челопек.

Првата недела луѓето од моето место нe гледаа малку чудно, но потоа се свикнаа и се спријателија со неа. Отпрвин бев загрижен дали ќе $ се допадне тука, бидејќи, сепак, доаѓа од една егзотична земја, која е рај за туристите, но Веделин сака тивки места и дружељубив народ, па ми вели дека Челопек е поубав од Карибите”, вели со насмевка Боби, кој има дваесет и пет години и има завршено факултет по физиотерапија.
Заљубените млади свадбата ја направиле во Дубаи, каде што живее сестрата на Веделин, во руска православна црква.

Целата строија на – Вест 

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1