Џемс Бонд се продаде за 30 милиони – пие пиво наместо мартини (Видео)


Култната реченица”Shaken, not stirred” (протресено, не мешано) – со текот на годините стана заштитен знак на Џејмс Бонд, но тој во најновото продолжение на бонд серијалот насловен како “Sky fall,, наместо мартини ќе мучка пиво.
Актерот Даниел Крег неодамна сними реклама во која го промовира “Хајнекен” Пред неколку дена се појави во контроверзната реклама за пиво, која е промотивното видео за најновиот филм на Агентот 007 “Skyfall.”

Џејмс Бонд фановите се разочарани со еден таков потег, и веруваат дека се продале за 30 милиони евра, сума спонзорирана од “Хајнекен” за овој филм.

Главниот актер Даниел Креј тврди дека филмот без ова и слични спонзорства не би постоел: “Едноставно кажано, не би успеале да го снимиме, за жал, тоа е. Снимање и промоција на филмот чини многу, па ние го направивме она што мораме. ” изјавил актерот

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1