Џорџ Сорос: Јас ја создадов Меркел, јас ќе ја уништам


Американскиот милијардер Џорџ Сорос се судрил со германската канцеларка нАнгела Меркел, поради нејзините  мерки за ригорозно штедење.

Контраверзниот Сорос, кој се смета за еден од најмоќните припадници на масоните и филантропите, заедно со уште 100 најбогати Американции, бараат оставка од Меркел.Dzordz-Soros-500x281

Меркел е единствената жена која јавно му се спротивстави, додека Сорос и одговори обвинувајќи ја за сиромаштијата и хаосот кој и се заканува на Европа.
“Jaс ја создадов, јас ќе ја уништам“ се заканува Сорос. ,,Таа не е нормална. Таа ја направи сведската криза. Не може таква личност да биде на чело на Европската Унија“- изјавува Џорџ Сорос.

Според одредени мислења и информации, токму неговото лобирање ги предизвикало протестите во Франкфурт и Берлин бидејќи ,,војната почнува од изворот на реката“. Сорос се огради тогаш дека има некакво влијание на протестите, но додаде дека овие немири се почеток на падот на германската канцеларка.

Think.mk

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1