Директен судар со автобус – искршен мерцедесот на српскиот Претседател Николиќ


Тотално е уништен Мерцедесот на Претседателот на Србија Томислав Николиќ, вреден над милион евра.
Теренецот од типот GL 500 доработен од Брабус е тотално уништен откако се судрил со автобус. Автомобилот вреден милион евра е подарок за спрскиот претседател од шеикот од Обединетите арапски емирати.
Возачот на Мерцедесот е повреден и префрлен во болница.
tomislav-nikolic-mercedes-dzip-2
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1