Еве каде низ Македонија вее снег


Иако е речи си средина од месец април, на повисоките места се забележуваат послаби врнежи од снег.
sneg pagjaВо моментов, слаби врнежи од снег има на планинскиот превој Стража како и на Буково. Според информациите, снег вее и на Шар Планина.
Во моментов најстудено е во охридско струшкиот регион каде температурите се движат меѓу 5 и 6 степени.
Во Скопје и оклината измерени се 7 степени, а најтопло е во Струмица и Гевгелија каде се измерени 12 односно 13 степени.
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1