Директорот Донев ќе ги врати парите за билетот во бизнис класа до Аргентина


Директорот на агенцијата за туризам Александар Донев, кој патувал со бизнис класа за Аргентина, најавил дека ќе ги врати парите со кои било доплатено за седиште во бизнис класата, објави Телма.

Авионската карта за бизнис класа била за 30 отсто поскапа од економската, додека првата чинела околу 220.000 денари, втората чинела 180.000 денари.

Директорот Донев изрази жалење за неговата постапка по острите критики во јавноста.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1