Директорот на училиште притворен за педофилија се обеси во затворот Шутка


Во затворот Шутка се обеси Роберт Робертсон директор на основното училиште Димче Ангелов од Демир Капија, кој беше обвинет за педофилија,пренесува Канал 5

jaze besilkaУтрово директорот е пронајден обесен во затворот во Шутка каде беше во притвор.

Директорката на затворот во Шутка Сузана Гавриловиќ за Канал 5 објасни дека утрово затворските службеници кога делеле појадок, некаде пред 7 часот го пронашле во собата обесен. Цимерот со кого ја делел ќелијата во тој момент спиел. Таа го опишува како интелектуалец, беспрекорен и дисциплиниран притвореник кој со никого немал проблеми ниту имал судицидни нагони.

Инаку, 41-годишниот беше обвинетдека девет месеци сексуално злоставувал двајца ученици во неговиот стан- момчиња на возраст од 13 и 15 години.

Извор – Канал 5

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1