Дивеење во Скопска чаршија: Го демолирале кафичот зошто Диџејот пуштал македонска музика


Во кафе бар „Њу Орлеанс“ во старата скопска чаршија, синоќа дошло едно непознато лице кое започнало врбална расправија барајќи да не се пушта македонската музика.

nu-orleansОткако лицето заминало од барот набрзо потоа се вратил со неколку млади лица на возраст од 20 до 25 години кои исто така започнале вербална расправија по што искршиле две стакла и компјутер кој бил сопственост на Диџејот.

Кога вработената сакала да се јави во полиција лицата и го одзеле телефонот и го скршиле удирајќи го од земјата.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот како и за пронаоѓање на сторителите.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1