ДОАЃА ХАОС од Вселената: Утре Земјата ќе ја погоди соларна бура!


Силна соларна бура се приближува кон Земјата и се очекува утре да ја погоди, пишува Раша тудеј.

За наша среќа најсилниот удар се очекува северно на Земјата, со што нема да остави големи последици по живите суштества на Земјата, но може да ни смета во нормалниот живот, да предизвика прекин во комуникацијата.sunceva-oluja-1389373269-425379

Научниците велат дека ќе дојде до флуктуација во енергетската мрежа, бидејќи бурата ќе влијае на неговото магнетско поле. Исто така велат дека членовите на Меѓународната вселенска станица се безбедни.

Фреквенцијата и интензитетот на соларната ракети зависи од фазата на 11-годишен сончев циклус.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1