Волци побегнаа од Зоолошката градина во Битола!


Денеска два волци од своето живеалиште во Зоолошката градина во Битола побегнаа. Едниот волк, како што за Тера изјави директорот на градината Коста Нешовски бил застрелан во обидот за бегство, а другиот заминал во шумата над Тумбе кафе.zoo bitola

Останатите два кои исто така биле сместени во живеалиштето, се префрлени во кафез.

Директорот Нешовски вели дека и нив не им е јасно како волците успеале да ја пробијат оградата. За случајот ја известиле битолската полиција, а нивните чувари се во состојба на готовност и ги презеле сите безбедносни мерки.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1