Наскоро ќе умрат милиони, ќе преживеат само избраните – Сноуден ја откри најголемата тајна на НАСА


Обелоденета е големата тајна која ЦИА ја крие 14 години. Накоро милиони луѓе ќе го загубат животот. Станува збор за сончевите експлозии кои го носат кодираното име „killshot“.

 Ова го тврди Едвард Сноуден поранешниот соработник на ЦИА.

snouden cia

Документите објавени од Сноуден докажуваат дека уште пред 14 години неговите колеги од ЦИА знаеле дека престојните катаклизми се неизбежни.

Како дел од работата врз овој проект НАСА овозможила достап до сите свои комуникациони системи, а резултатите од спроведените истражувања недовосмислено покажуваат дека сончевите експлозии ќе бидат ужасни, ќе предизвикаат пад на електрониката, ќе настапи остар недостиг на храна и вода, а достап до ресурсите после катаклизмата ќе имаат само државите од елитата кои ќе преживеат во вакви услови со помош на специјални објекти и техника создадена уште од времето на Студената војна и способна да издржи нуклеарен напад тврди „Еsoreiter.ru“ врз основа на информацијата обелоденета од Сноуден.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1