Додека Макеоднија го бара под дрво и камен Даравелски се журка на концерт на Депеш Мод (Видео)


Додека македонското и српското министерство за правда потпишуваа договори за екстрадиција, Драган Даравелски се шета низ Белград. Гледачи на Канал 5 го забележале како се забавува на концертот на Депеш Мод.

daravelskiДаравелски е се уште е во Србија и без никаков страв учествува на јавни настани? Граѓани кои викендов биле во Белград, по завршување на концертот на групата Депеш Мод го виделе екс првиот цариник. Откако ги забележал дека се Македонци и дека се обидуваат да го сликаат исчезнал во гужвата, раскажуваат граѓани за Канал 5.

Благодарение на двојното државјанство, Белград му беше прибежиште на Даравелски со години. Македонија го бара за одлежување на 7 годишна затворска казна за злоупотреба на службената положба како директор на Царинската управа.

Видео на Канал5

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1