Доктор од Италија, тврди дека сите го имаме дома лекот против рак


Живееме во свет во кој постојано не бомбардираат отровни хемикалии, радијација. Во последните 5 децении бројот на одредени канцирогени заболувања е значително зголемен.

Според конзервативните предвидувања на Светската Здравствена Организација бројот на канцерогени заболувања во светот до 2020 година би се зголемил за 50 проценти.medico-simoncini-644x362-640x360

Колку и да звучи шокантно, никоја агенција на Обединетите Нации не се занимава со ова прашање, зошто постојано се зголемува бројот на заболени од рак?

Одличен пример е Белорусија во која се гледа големо зголемување на заболените од рак(жолтата линија), зголемување на бројот за заболените од рак на тироидната жлезда(плавата линија) и намалување на потполоното излечување(црвената линија).

Според нашето мислење нашата околина физички и психички стана толку отровна заедно со храната и водата која ја внесуваме во нашето тело и вистинско чудо е што бројот на заболени и умрети од рак не е поголем.soda_bikarbona_shutterstock

Модерните технологии за лечење од рак не гарантираат излекување и покрај бројните фондации и агенции кои со децении се обидуваат да пронајдат сигурен лек за канцерогените заболувања.
Нема да се занимаваме со модерните методи на лечење на канцерогените болести поради бројните контраверзии и контрадикции кои се толку многубројни.

Обичната сода бикарбона, разматена во чиста вода, нешто што можите сами да го направите дома.Стариот народен лек против многубројните воспалувања и габички гласеше: Три дена по ред наутро и навечер да се пие по една чаша чиста вода во која е растворена една лажица сода бикaрбона.Следните три дена да се пие свежа лимонада без шеќер цел ден, додека организамот не се презасити со витамин Ц и не мозже да го апсорбира повеќе.Во случај на потреба, целата постапка треба да се повтори.

Некои од алтернативните начини за лечење на ракот се илегални и покрај тоа што се доста успешни, најпознат пример секако е Canabis Sativa или марихуаната, која помага во отстранување на акумулираните заболувања со голема стапка на успешност.Друг пример се семките од кајсиите кои содржат голема количина на витаминот B 17 (laetril) кој ги убива клетките на ракот без никакви негативни ефекти.Колку овој свет стана психопатски е примерот на Америка која благодарејќи наАмериканската Здравствена Организација ги прогласи овие семки како нелегални бидејќи содржеле опасни хемикалии и во Америка и Австралија кајсиите можат да се продаваат само без семки.

Докторот онтолог Tullio Simoncini е оној кој откри дека евтината и притстапна нетоксична сода бикарбона лечи рак и тумор.Заради ова тој беше прогласен од здравствената организација како шарлатан и еретик.

Надалеку најуспешен лек против ракот е содата бикарбона(NaHCO3), која на наша голема среќа сеуште не прогласена како илегална во овој луд свет! Доктор Simoncini е онколог од Рим, Италија. Неговата основна теорија за борба против ракот е дека треба да се спречат причините за појавување на ракот кои се воглавно габички по име Candida albicans!Содата бикарбона за разлика од другите анти-габични третмани на кои габичките можат да станат имуни, брзо и лесно навлегува во ткивото со рак или тумор.Заради таа своја особина содата бикарбона брзински го разградува туморот. Заради овие причини габичките не се повеќе во состојба да прават штета и потполно се без одбрана пред нападот на оваа природан хемиска супстанција.

​Candida albicans, причинител на многу женски болести според Simoncini главен предизвикувач на ракот.​Докторот Tullio Simoncini од самиот почеток на својата онтолошка кариера подигна прашина во Светската Медицинска Организација и тоа само поради фактот дека пропагираше лечење на канцерогените заболувања со лесно достапно и неотровно соединение: сода бикарбона.

Извадок од интервјуто со доктор Simoncini направено од Emma Holister од здружението Candida International направено во 2007 година. ПРОЧИТАЈТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК 

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1