Докторите го отпишале: Победил два тумора благодарение на овој магичен рецепт! (видео)


Божо Којовиќ од селото Горица во Вранешката долина, после 10 години борба за живот и операции на дури два тумора (на грлото и белите дробови), може да здивне.

Иако лекарите му давале мали шанси да преживее, Божо решил да не се предава. Се информирал за болеста и начинот на лекување, попатно не одбегнувајќи ги ниту народните лекови.bozo-magichen-recept

Се правевме да му ја олесниме болеста, да му помогнеме, се подготвував, на сите начини да го извлечам од смртта”, раскажува неговата сопруга Босилка.

Божо го сменил и начинот на исхрана, се откажал од алкохол и цигари, а водата ја заменил со сурутка и чаеви. Во комбинација со препишаните лекови, користел и млади цветови од елка и мед од глуварче. Рецептот за лекот од кого Божо се опоравил и почнал да работи не е тајна, вели неговата сопруга.

Се корне коренот од глуварче, треба да се внимава кога се корне да се искорне целиот корен, за од него да не се извадат лековитите сокови. На четири литри вода ставам шака корења, тоа се загрева до вриење, само околу минута. Се остава да отстои десетина минути и се процедува. По една лажица мед во тоа и се пие”, рекла Босилка.

На сите кои ќе заболат од оваа тешка болест, Божо им порачува да ги слушаат советите на докторите, но и да земаат природни лекови.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1