Синот на Аркан открива голема тајна: Цеца вмешана во милионски киднапирања


Синот на Аркан, Воин Ражњатовиќ ја напиша книгата „Приказна за мојата маќеа“ во која Цеца ја обвинува дека им помагала на Земунскиот клан во изведување на киднапирање.ceca voin

– Во самата хиеархија на Земунскиот клан, Цеца имала важна улога. Не била само миленичка или маскота како што се претпоставувало. Нејзината улога била од клучни вредности – таа била мамка за милионски киднапирања. Во тоа време била во врска со познатиот српски кошаркар кој играл во NBA лигата. Планот бил да го намами да дојде во Белград каде Земунците ќе го киднапираат и од него ќе изнудат 10 милиони долари. Исто така Цеца и Земунците сакале да го киднапираат човекот кој со години влегувал во нивната куќа и кој ден денеска е успешен бизнимсен и сопственикот на Пинк ТВ, наведува Воин Ражњатовиќ.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1