Докторите кренале раце од неа, 3-месечниот син и го спасил животот


Холи Ченг била хоспитализирана откако претрпела два срцеви удари, само неколку недели по раѓањето на нејзиниот син.

Медицинскиот персонал сметал дека на Холи ќе и треба трансплантација на срце, но следувало вистинско чудо.holidete

Холи барала од докторите да и го донесат 3-месечниот син Џордан во собата за да го види.

Здравствената состојба на Холи била критична, па докторите се колебале дали да и го исполнат барањето.

Сепак, Холи  и нејзиниот сопруг Џејсон ги убедиле да им ја исполнат желбата.

2holidete

Откако го донеле Џордан во нејзината болничка соба, состојбата на Холи драстично се подобрила.

Срцевиот ритам и станал нормален и одеднаш потребата за трансплантација исчезнала.

Оваа приказна е вистински доказ дека љубовта на мајката кон детето ги лечи сите рани.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1