Домаќинки стигна паметна тава – нема веќе да ги загорите јадењата


По паметните телефони и часовници пристигна и паметната тава – „pantelligent“, која по пат на топлотни сензори и блутут апарат информира кога храната е печена.pametnatava-540x320

Паметната тава е изум на четворица студенти на Масачусетс технолошкиот институт, со цел да им помогнат на почетниците во кујната како да подготват совршено јадење.

По пат на специјални апликации, готвачот добива совети во реално време.

Со апликлацијата е можно да се откријат нови рецепти и идеи за готвење.

Паметната тава се продава за 199 долари.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1