Домашен притвор за медицинска сестра од Штип за измама


Под основано сомнение измама, полицијата ја приведе, а истражен судија и одреди мерка домашен притвор на медицинска сестра од Штип, јавува Канал 5

mit0На разговор во полицијата е повикана и нејзниот работодавец, позната штипска докторка. Според информациите од полицијата Канал пет дознава, дека приведената во неколку наврати за период од неколку години, преставувајки се пред својот работодавец ,  како  блиска пријателка на екс министерот за здравство Имер Селмани, успеала да и земе поголема сума на пари, надводно да и ги подмири неплатените обврски кон Фондот за здравство.

Во друга прилика, медициската сестра се преставувала и како блиска пријателка и на сестрата на Селмани.

Притворенaта, од докторката земала пари  и за наводно успешно реализирање на проект што не постоел. Ланецот на измами го прекинала оштетената, пријавувајки ја во полиција. Повеке детали за новата екстра измама, полицијата најави за денес.

Канал 5

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1