Дожд го потопи Дубровник, насекаде вода (ВИДЕО)


Силно невреме го погоди Дубровник и околината, а поради силните дождови поплавени се бројни улици во градот.

Невремето е проследено со грмежи, а го погоди Дубровник утринава во 4 часот, а во наводите има и дека поплавени се куќи.

Пожарникарите во Дубровник имале 30 интервенции во рок од 3 часа.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1