Дождот нема да престане ниту викендов


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, поинтензивни на истокот. На југоистокот ќе има услови за појава на ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

За време на викендот ќе биде променливо облачно и врнежливо со повеќе сончеви периоди во сабота, а поинтензивни врнежи во недела.

Следува периодот со услови за појава на утринска магла по котлините, но и на позитивни утрински температури.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1