Драма во Карпош 3: Сакал да ја фрли вереницата од 4 кат, не успеал па самиот се фрлил


28 годишен скопјанец се бори за живот откако попладнево некаде околу 17 часот се фрлил од 4 спрат на зградата на улицата Трифун Пановски во скопски Карпош3.

policija333Како што дознава Press24 Од полициски извори, 28 годишниот Б.И. по претходна караница со својата 26 годишна вереница Н.З. Се обидел да ја фрли од терасата. Откако не успеал сам скокнал. Со тешки телесни повреди веднаш бил префрлен во Клиничкиот центар, од каде информираат дека е приклучен на апарати за респирација. 

Полицијата ја потврди информацијата. Велат дека е извршен увид по што се најавува целосно расветлување на случајот

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1