ДРАМА ВО ВЕЛЕС: Градоначалникот Чадиев скокна во Вардар за да спаси 26-годишно момче


Решил да се самоубие, па се пишманил. 26 годишно момче од велешкото село Сливник утрово скокна во водите на Вардар. Кога паднал во водата почнал да бара помош На помош пристигнале тројца велешани и влегле во водата да го спасат. Меѓу нив и градоначалникот на Велес,  Славчо Чадиев, објави Канал 5.vardar veles

Во телефонскиот разговор изјави  дека го видел момчето кога скокнало во Вардар. Потврди дека со уште двајца мажи влегол во вода и рече „ го направив тоа што треба да го направи секој хуман човек“ .

Од болницата велат дека  момчето е донесено со површно дишење и премрзнато од ладната вода. Од страна на лекарите  веднаш е пренесено на интензивна нега , по што  го затоплиле и му е извршен преглед.

Состојбата на момчето е стабилна и тоа е надвор од животна опасност.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1