Драма за српскиот ракометар: Дали го бакнал пехарот пред или по бизарното позирање на Русинот


Ракометарот на германската екипа „Фухсе Берлин“, Константин Игорпуло, кој неодамна со својата екипа го освои купот на ЕХФ, на својот профил на Инстаграм сподели интересна фотографија.

Рускиот ракометар гол позирал со освоениот пехар на Купот на ЕХФ кој му го прекривал половиот орган.

pehar

Тука не е крајот на приказната. Набргу на социјалните мрежи и српскиот ракометар и соиграч на Константин, Петар Ненадиќ со пофалил со фотографија од победничкиот пехар. За разлика од рускиот ракоментар, српскиот ракометар го бакнувал пехарот.

Се поставува прашањето дали тоа го направил пред или откако Русинот си „поиграл“ со пехарот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1