Дунавка со „совршениот“ српски во меѓувреме стана Мис на Македонија и има ново видео


Дунавка Трифуновска стана позната по нејзиниот „совршен“ српски јазик. Во меѓувреме, станала и Мис на Македонија, но не сме знаеле. Инаку, Дунавка ја претставувала Македонија на Miss Grand International кој се одржал во Банкок, Тајланд.Screenshot_142

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1