Дурекс стартува со достава на кондоми до дома


woman_holding_condomПо подигањето на рампата за достава на брза храна, од американските ресторани и канадските кафулиња, блескавата метропола Дубаи, сега воведе дополнителна услуга на Дурекс наречена СОС кондоми.

Почнувајќи од оваа недела, на корисниците можат да им бидат испорачани Durex производите во рок од еден час. Корисниците можат да ги нарачаат кондомите од своите смарт-телефони или на вебсајтот.

Сандрин Жирар, портпарол на Бузман, во четвртокот изјави дека услугата ќе се практикува и во другите градови. Дубаи има строги закони поврзани со прашањата за секс, но е далеку полиберален отколку остатокот од Персискиот залив.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1