“Едно име имаме” ечи пред Собранието


Врие народ пред Собрание на протестите за промената на името и договорот со Грција.

Едно име имаме ечи пред Собранието каде е забележао и засилено полициско присуство.

Се повеќе граѓани се упатуваат кон Собранието на Република Македонија за да го изразат своето незадоволство од Договорот со Грција за промена на името во Република Северна Македонија. Во моментов насобраните граѓани пеат македонски песни

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1