Екпслозија во Будва – има повредени


budva eksplozijaЕдно лице е повредено во експлозијата која синоќа одекнала во центарот на Будва.

Црногорската полиција соопшти дека до експлозијата дошло откако била активирана рачна бомба во ,, Сан Марино,, еден од локалите лоцирани во центарот на градот .

Повредено е лицето кое ја активирало експлозиовната направа, соопшти полицијата. Приведени биле повеќе лица.`

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1