Екс дечкото на Хурем банкротираше – таа ја обезбеди ќерката со 2 милиони евра на сметка


Кан Атеш (48) ја остави актерката Мерјем Узерли (32) додека беше бремена, а за ќерката Лара (20 не сака ниту да слушне. Сега кога нејзиниот поранешени партнер е пред банкрот, актерката се обезбедила себеси и детето.hurem(1)

Турскиот бизнисмен Кан Атеш ги оштетил клиентите за околу 86 милиони евра и побегнал во Мексико. Мерјем се исплашила дека поранешниот сега ќе сака да ги „грабне“ и нејзините пари, па на ќерката во Германија ѝ отворила сметка во банката со два милиони евра. Лара ќе ги добие парите кога ќе биде полнолетна.

Турчинката, која се прослави како султанката Хурем во турската хит-серија „Сулејман Величествениот“ редовно на Инстаграм објавува фотографии од својата миленичка. Малата Лара личи на својата мајка, па многумина веќе сега се убедени дека девојчето кога ќе порасне ќе оствари актерска или манекенска кариера.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1