Емотивна порака до славниот актер кој боледува од рак


Актерите Андреја Милошевиќ, Милан калиниќ и Милан Васиќ ја одиграа пред некој ден претставата „ Pevaj brate“ во центарот Сава.marinko-madzgalj500

Најемотивниот момент бил на самиот крај, кога актерите се поклонувале, а тогаш испратија порака до нивниот колега Маринко Маџгаљ кој моментално се опоравува од операцијата на панкреасот.

Тој поддршка доби и од публиката која неговотo име го скандираа со громогласен аплауз.

Овој емотивен момент актерот Андреја Милошевиќ го сними на мобилниот телефон, па подоцна го сподели на друштвените мрежи.1akterrak

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1