Евакуиран Веро центарот


Веро центарот кој се наоѓа спроти Народната Банка во близина на железничката станица е евакуиран, објави Курир.

 

Курир дознава дека на посетителите преку разглас им било кажано да го напуштат маркетот, по што почнале да се затвораат сите продавници.

Според неофицијалните информации, во центарот пукнала цевка по што дошло до поплава. Од полицијата за Курир изјавиле дека засега нема никаква пријава до нив.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1