Еве ја песната со која Тијана ќе ја престави Македонија на Евровизија (Видео)


Македонската Радио Телевизија во специјално издание на музичкото шоу „Хит на месецот“ ја претстави евровизиската песна „Таму кај што припаѓам“, со која Тијана Дапчевиќ ќе настапи на 59-тото издание на Изборот на песна за Евровизија.

tijana evrovizijaМузиката за песната ја подготвија Дарко Димитров и Лазар Цветкоски, додека Димитров ги подготви и аранжманот и продукцијата. Текстот за македонската верзија го изработи Елена Ристеска, додека за англиската верзија со наслов „To the Sky“ се погрижија Елена и Дарко, во консултација  со Лаура Роска од Романија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1