ИМОТОТ НА ЈАНУКОВИЧ: Брод, златна шоља, мини зоолошка – еве што има таму!(ФОТО)


Полицијата, војската и безбедносните служби уште утрово ја напуштија резиденцијата на украинскиот претседател Виктор Јанукович, па новинарските екипи и граѓаните можеа да се прошетаат низ претседателскиот комплекс. Освен што го видоа позлатениот WC-престол на шефот на државата тие останале запрепастени од богатството кое го имал Јанукович. На огромниот плац има мини-фарма, стаклена градина со банана дрвја, една мала зоолошка градина со ноеви , антилопи и коњи, скапи возила и луксузен мебел.

solja

janukovic_avtomobili

janukovic_brod

janukovic_zoo

janukovic-rezidencija4

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1