Еве како изгледаат новите полициски ,,Јети,, (Фото)


 

Новите полициски автомобили „Шкода Јети“ интензивно се подготвуваат за да ги заменат старите „Крајслери“.

Повеќето од 150 полициски возила се веќе пристигнати, обележани и подготвени за полицајците, а порталот Курир објави фотографии од новите возила. .

Новите полициски возила ќе ги гледаме на улиците откако сите 150 ќе бидат целосно подготвени.

 Фото – Курир

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1