Еве како звучи Турбо фолк на германски (Видео)


 Ја слушнавме Индира на француски, но ова е германски турбо фолк. 🙂 🙂

Пее Миле Чолиќ, српски гастербајтер во Германија.

Ваков препев досега не сте чуле – ,, ди бист мајне либе,, со хармониче во позадина.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1