Еве каква невеста беше новинарката Снежана Лупевска (Фото)


Во креација на Елена Лука новинарката Снежана Лупевска вчера го кажа судбоносното ДА.

1926883_10151946299170894_1750118950_nСвадбата се одржа во Скопје а избраникот на Лупевска е турски бизнисмен, Созен Ерџан со кого е во врска некое време. Свадбата се одржа во ресторанот Стара куќа во друштво на најблиските пријатели. Снежана го додаде презимето Созен.

За шминката на Жане се погрижи единствениот Дадар, а за фризурата In stile studio

Двојката се запознала пред извесно време на семинар во Белград, каде Лупевска присуствувала како новинар – истражувач, а тој како член на Турската стопанска комора. Љубовта растела од ден на ден и парот одлучи да стапи во брак.

Парот ќе живее во Скопје. Паднала одлука Ерџан да се пресели во Македонија.

Ерџан зборува српски а одлично пее Македонски народни песни – а тој свој талент одлично го презентирал и на свадбата пред нивните гости.

Редакцијата на МKnews им посакува многу срека и вечна љубов.

1926883_10151946299170894_1750118950_n

1903999_10151946300025894_665703438_n

1780830_10151946300095894_1669177227_n

1622682_10151946297990894_793288296_n

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1