Еве какво ќе биде времето денес


Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, по одделни котлини со појава на магла. Попладне ќе започне да дува слаб до умерен северен ветер.

Температурата ќе се движи од осум до 15 степени.mk skopje vodno sonce22

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе започне да дува слаб до умерен северен ветер.

Температурата ќе достигне до девет степени.

Во среда ќе преовладува променливо облачно, ветровито и студено време со слаб локален дожд и снег, особено во југоисточните делови. До недела ќе се задржи суво и студено време.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1