Еве какво ќе биде времето денеска


mk skopje vodno sonce22Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со сончеви периоди. Ќе дува слаб, а во северните делови умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од 17 до 31 степен.

Во Скопје слично време, променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува ветер од северен правец. Температурата ќе достигне до 26 степени.

УВ-индексот ќе изнесува 6.

Врнежи од дожд се очекуваат во четврток кон петок.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1