Голем пожар кај битолско Ротино, едно возило изгоре


11992607_10153174657253106_1993233096_n

Вечерва на кај Ротино избувна голем пожар кој во моментов е активен, а противпожарната единица на Битола е на терен и состојбата според зборовите на командирот е многу опасна – јави ТЕРА телевизија.

Пожарот зафати и едно возило кое се движело на патот и изгоре. Засега нема информација за евентуално повредени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1