Еве какво време не очекува до вторник


Ќе биде умерено облачно и нестабилно со врнежи од дожд и грмотевици и со дополнителен пад на температурите.

утринските температури ќе се движат од 8 до 18 степени, а максималната дневна температура ќе достигне до 20 односно до 30 степени.ulica dozd 3 mk

Во недела во Македонија ќе биде претежно сончево со локална облачност и топло. Максималните дневни температури ќе достигнат до 22 односно до 33 степени.

Во понеделник се очекува претежно сончево и потопло време. Иако утринските температури се уште ќе бидат ниски и ќе се движат од 9 до 19 степени, а максималните дневни температури ќе достигнат до 23 односно до 33 степени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1