Еве кои се меѓу мигрантите – сликан со оружје во Сирија, сега доаѓа накај Македонија (Фото)


Сирија, Грција, Македонија се до Холандија. Командандант на милитантите во Сиририја Лаит Ал Салех (30), фотографиран во униформа на милитантите со оружје близу Алепо, Сирија во јануари 2015. Командантот на милитантите е фотографиран во саботата како со останата група на мигранти чека да се качи на фериброд на грчкиот остров Кос кој ќе го однесе до Атина.

si3

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1