Еве колку често треба да имате секс за да бидете здрави и среќни!


Истражувањата покажаа дека редовниот секс е неопходен за психичкото и физичкото здравје, како и за оптималното чувство за среќа и животна радост.seks 432

Здравје и долговечност

Едно истражување спроведено во Австралија откри дека луѓето кои доживуваат по еден оргазам дневно имаат дури 50 отсто помал ризик од смрт поради болест, од оние кои имаат оргазам еднаш неделно или еднаш месечно.

Среќа и животна радост

Др Деби Хербеник, од Америка, открила дека луѓето кои имаат секс наутро, не само што се порасположени за време на денот, туку успеваат воопшто да не доживеат стрес и да го зајакнат имуниот систем на тој начин.

Иако поимот „редовен секс“ е индивидуална работа, експертите сепак препорачуваат три пати неделно, пренесе Телеграф.рс.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1